Zumba – taniec czy fitness?

Geneza zumby

Aby wiedzieć co dokładnie przedstawia sobą Zumba warto dowiedzieć się kto i z jakiego powodu ją stworzył.

Pewnego dnia tancerz i instruktor fitnessu Alberto Perez przyszedł na trening i miał z sobą muzyką do której nie ćwiczył na co dzień. Zaczął improwizować pod nową muzykę urozmaicając ćwiczenia fitness ruchami z latynoamerykańskich tańców. Tak powstała Zumba. Warto też zaznaczyć, że pierwotną nazwą była Sumba. Dopiero po tym, jak Perez zaczął mieszkać w Stanach Zjednoczonych nazwa zmieniła się na Zumba.

Oficjalnie Zumba zaistniała w świecie fitnessu w 2001 roku. Właśnie w tym roku Alberto Perez, Alberto Perelman i Alberto Agion założyli firmę Zumba Fitness LLC. Firmą zajmuje się przygotowaniem instruktorów Zumby na całym świecie.

W 2015 roku Zumba Fitness Party została zarejestrowana do księgi rekordów Guinnessa, ponieważ w tej imprezie w ciągu 30 minut jednocześnie wzięli udział 12 975 osób.

Zajęcia z Zumby charakteryzują się wykorzystaniem takich stylów tańców jak hip – hop, samba, salsa, rytmów tańców afrykańskich i Bollywood. Idealnie nadaje się dla kompleksowego i efektywnego treningu całego ciała.

Rodzaje zumby

Na dzień dzisiejszy istnieje kilka rodzajów Zumby:

Zumba Gold

Idealnie nadaje się dla osób początkujących i osób w starszym wieku.

Zumba Sentao

W tym rodzaju zumby wykorzystuje się krzesło.

Aqua Zumba

Zajęcia z zumby prowadzone w wodzie.

Zumba kids

Odmiana przygotowana specjalnie dla dzieci.

Zumba Step

Zajęcia z wykorzystaniem step platformy.

Zumba Toning

Zajęcia z wykorzystaniem lekkich hantli.

W świecie zumby

W piątek 20 stycznia mieliśmy okazje być świadkami Zumba Master Class przeprowadzonych przez Izę Kin oraz Michała Kurpeta, w warszawskim klubie fitness & siłownia Core Fitness. Instruktorzy pokazali prawdziwą klasę i wszystkie swoje umiejętności. Wydarzenie przebiegało na najwyższym poziomie, a wolnego miejsca z trudem można było się dopatrzeć.

image sources

  • zumba: LikeActive
Like Active
Like it: Live it

Komentarze

  1. Kinga napisał:

    Przeczytałam z zainteresowaniem, zwłaszcza, ze kiedy wybrałam się po długich podchodach na zumbę, bo chciałam potańczyć, nagle okazało się, że zaczelam trenować fitness, bo z tancem to niewiele miało wspólnego ;p xD

Komentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *