Skoki Narciarskie i Willingen 2017

Tegoroczny Puchar świata w skokach Narciarskich zdobył Niemiec Andreas Wellinger. Nasz rodak Kamil Stoch pomimo wygrania trzech konkursów indywidualnych w Zakopanym i w Wiśle nie wykazał się dzisiaj najlepszą formą i w ostatecznym rezultacie zajął piąte miejsce.

Historia.
Skoki narciarskie biorą swoje początki z Norwegii, a pierwszym rekordzistą był Olaf Rye. Dzięki rosnącej popularności szybko zjawił się on w Finlandii, Szwecji, Austrii czy Szwajcarii.

Skoki narciarskie w wykonaniu polaków możemy obserwować od 1908r. A już w 1925 roku powstała nowoczesna skocznia w Zakopanym. Rekord Polski ustanowił Stanisław Gąsienica-Sieczka i stanowił on 36 m. W Polsce skoki narciarskie pojawił się 1908 roku. A już w 1925 roku powstała nowoczesna skocznia w Zakopanym. Rekord Polski ustanowił Stanisław Gąsienica-Sieczka i stanowił on 36 m.

Na czym polegają.
Na dzień dzisiejszy skoki narciarskie stanowią cześć narciarstwa klasycznego. Wszytko polega na dokonaniu jak najdłuższego skoku. Ale oprócz odległości, którą pokona zawodnik, ocenia się również i styl skoku.

Warto zaznaczyć, ze skoki narciarskie mają odmianę ? loty narciarskie. Loty Narciarskie polegają na skokach z największych skoczni za pomocą których można osiągnąć skok ponad 200 m.

Rekordy.
Anders Fannemel ustanowił nieoficjalny rekord świata 251,5 m. Dmitrij Wasiljew uzyskał 254 m. Niestety zakończył się on upadkiem.

Na dzień dzisiejszy w Polsce 224 osoby posiada licencje zawodnicze za pomocą których może uczestniczyć w skokach narciarskich.

A więc życzymy naszym zawodnikom wielkich sukcesów i jeszcze więcej pucharów.

Like Active
Like it: Live it

Komentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *