Jumping fitness (zajęcia na trampolinie)

Jumping fitness

To nowy kierunek w świecie fitnessu. W porównaniu do innych, podobnych, zajęć różni się mniejszym zmęczeniem i różnorodnością treningu. Pozwala ćwiczyć ludziom, którzy mają problemy z stawami i kręgosłupem. A wszystko to, dzięki temu, że powierzchnia trampoliny jest elastyczna i pozwala obniżyć nacisk na układ ruchu.

Ale jaka jest historia powstania trampoliny i gdzie się ją wykorzystuje oprócz fitnessu?

W 1936 amerykański gimnastyk George Nissen zbudował pierwszą trampolinę. Ciekawostką jest to, że Nissen zbudował trampolinę w swoim garażu 🙂 On sam był mistrzem skoków do wody. W 1930 roku podczas zawodów w Meksyku, usłyszał hiszpańskie słowo tramplin, które wykorzystał do nadania nazwy swojego nowego wynalazku. W angielskiej formie wynalazek przyjął nazwę trampoline. W 1942 roku powstała firma The Griswold-Nissen Trampoline & Tumbling Company, jednym z założycieli tej firmy był sam George Nissen. Celem firmy była sprzedaż trampolin na cały świat i promowanie tego urządzenia.

Na dzień dzisiejszy trampoliny wykorzystuje się w profesjonalnym sporcie, oraz w domowych warunkach. Ale oprócz tego znalazły szerokie zastosowanie dla treningów astronautów, pilotów samolotów oraz w sferze rozrywki.

Od niedawna trampoliny zaczęto szeroko wykorzystywać w świcie fitnessu. Co dało rozwój nowemu kierunkowi jumping fitness. Oprócz poprawy kondycji, podczas ćwiczeń na trampolinie, zmniejsza się ryzyko zachorowania na choroby serca, wzmacnia się układ krwionośny człowieka i oczywiście zajęcia na trampolinie powodują zrzucenie zbędnej wagi. Zajęcia na trampolinie zaleca się również ludziom, którzy chcą się pozbyć morskiej choroby.

1 września 2016 roku, w Warszawie, w klubie Papaj Gym Waraw odbędą się zajęcia na trampolinach. Gdzie dokładnie: Kawęczyńska 36, 03-772 Warszawa. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięciu udziału w tych ćwiczeniach. Doświadczeni trenerzy Papaj Gym Warsaw dopilnują, aby zajęcia odbywały się na najwyższym poziomie i w fajnej atmosferze.

Szczegóły: http://www.facebook.com/events/1061913947211536, http://papajgym.com

My też tam będziemy, nagrany materiał pokażemy Wam na naszych profilach w mediach społecznościowych.

Do zobaczenia.

Like Active
Like it: Live it

Komentarze

  1. Natka napisał:

    Taki fitness na trampolinach jest warty uwagi. W końcu jakiś ciekawy sposób na to, by schudnąć i się dobrze bawić. Od dłuższego czasu zastanawiam się czy nie zapisać się na taki Jumping Frog, tutaj: http://www.handtohand.pl/ . Wiele osób już mnie zapraszało ale byłam sceptyczna. Jednak jak przeczytałam ten post, drgnęło mnie coś żeby się tam wybrać 😉

Komentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *