Jumping fitness (zajęcia na trampolinie)

jumping fitness

Czy znasz już Jumping Fitness?

Skoki na trampolinie są przeznaczone tylko dla dzieci? Nic z tych rzeczy! Ten nowy kierunek w świecie fitnessu, w porównaniu do innych, podobnych zajęć, różni się mniejszym zmęczeniem i różnorodnością treningu. Pozwala ćwiczyć ludziom, którzy mają problemy ze stawami i kręgosłupem. A wszystko to, dzięki temu, że powierzchnia trampoliny jest elastyczna i pozwala obniżyć nacisk na układ ruchu. Trening jest nie tylko bardzo skuteczny, ale także zabawny.

Ale jaka jest historia powstania trampoliny i gdzie się ją wykorzystuje oprócz fitnessu?

W 1936 amerykański gimnastyk George Nissen zbudował pierwszą trampolinę. Ciekawostką jest to, że Nissen zbudował trampolinę w swoim garażu 🙂 On sam był mistrzem skoków do wody. W 1942 roku powstała firma The Griswold-Nissen Trampoline & Tumbling Company, jednym z założycieli tej firmy był sam George Nissen. Celem firmy była sprzedaż trampolin na cały świat i promowanie tego urządzenia.

Na dzień dzisiejszy trampoliny wykorzystuje się w profesjonalnym sporcie, oraz w domowych warunkach. Ale oprócz tego znalazły szerokie zastosowanie dla treningów astronautów, pilotów samolotów oraz w sferze rozrywki.

Od niedawna trampoliny zaczęto szeroko wykorzystywać w świcie fitnessu. Co dało rozwój nowemu kierunkowi jumping fitness. Oprócz poprawy kondycji, podczas ćwiczeń na trampolinie, zmniejsza się ryzyko zachorowania na choroby serca, wzmacnia się układ krwionośny człowieka i oczywiście zajęcia na trampolinie powodują zrzucenie zbędnej wagi. Zajęcia na trampolinie zaleca się również ludziom, którzy chcą się pozbyć morskiej choroby.

Podczas treningu na trampolinie zaangarzowanych jest aż 400 mięśni a organizma spala nawet 1200 kalorii! Taki trening jest do trzech razy bardziej wydajny niż bieganie – to brzmi nieprawdopodobnie. Uczestnicy treningu skaczą na trampolinach w rtym muzyki, która jest dopasowana tak, że skacze się do 130 razy na minutę. Takie skoki to duży wysiłek dla całego organizmu co procentuje wzmocnieniem kości i mięśni.

Ważne: celem skoków nie jest największa wysokość tylko utrzymanie napięcia mięśniowego i równowagi podczas intensywnego skakania.

Skąd wziął się ten sport?

Jumping fitness pochodzi z Niemiec. Jest on tam tak popularny, że został użyty w teledysku Scooter’a 🙂

Czym jest Jumping Fitness?

Skakanie na trampolinie to bardzo skuteczny trening: nie tylko wzmacnia mięśnie, ale także trenuje wytrzymałość i poprawia koordynację. Poprawia również postawę, ponieważ wzmacnia mięśnie pleców, a balansowanie na chwiejnym podłożu poprawia interakcję nerwów z mięśniami.

Nie ma potwierdzenia na to, że jumping fitness jest najbardziej efektywnym treningiem ale na pewno sprawia on radość trenującym 🙂

Dla kogo przeznaczony jest Jumping Fitness?

Ta dyscyplina sportowa jest odpowiednia dla każdegokogo celem jest utrata wagi czy poprawienie poczucia równowagi. Nie potrzebujesz wiedzy, ale powinieneś mieć trochę wytrzymałości, ponieważ trening jest bardzo wyczerpujący.

Dla kogo nie jest ten sport?

Ci, którzy mają ostre problemy z plecami, powinni unikać tej aktywności fizycznej. Dotyczy to również osób, które mają zawroty głowy.

Nadchodzące wydarzenia

1 września 2016 roku, w Warszawie, w klubie Papaj Gym Waraw odbędą się zajęcia na trampolinach. Gdzie dokładnie: Kawęczyńska 36, 03-772 Warszawa. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięciu udziału w tych ćwiczeniach. Doświadczeni trenerzy Papaj Gym Warsaw dopilnują, aby zajęcia odbywały się na najwyższym poziomie i w fajnej atmosferze.

Szczegóły: http://www.facebook.com/events/1061913947211536

My też tam będziemy, nagrany materiał pokażemy Wam na naszych profilach w mediach społecznościowych.

Do zobaczenia.

 

Zdjęcie zrobione przez Marco Verch

Comments

  1. Natka says:

    Taki fitness na trampolinach jest warty uwagi. W końcu jakiś ciekawy sposób na to, by schudnąć i się dobrze bawić. Od dłuższego czasu zastanawiam się czy nie zapisać się na taki Jumping Frog, tutaj: http://www.handtohand.pl/ . Wiele osób już mnie zapraszało ale byłam sceptyczna. Jednak jak przeczytałam ten post, drgnęło mnie coś żeby się tam wybrać 😉

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *