Boks – czy jest dla wszystkich?

Rafał Jackiewicz

Boks ? jeden z najstarszych rodzajów sportów walki na świecie. Jako dyscyplina sportowa bierze swoje początki z Anglii XVIII wieku. Pierwsze doniesienia o walkach na pięściach możemy znaleźć jeszcze w starożytnym Egipcie.

Uderzenia bokserskie są bardzo potężne, skuteczne i mogą doprowadzić do nokautu. Są wykorzystywane w wielu innych sportach walki jak i sztukach walki. A podczas realnych starć na ulice stają się potężnym narzędziem do skutecznej obrony i/lub ataku.

Imiona najsłynniejszych bokserów na długo zostaną w historii sportów walki, na przykład: Muhammad Ali, Mike Tyson, Lennox Lewis, Jack Johnson czy bracia Kliczko.

Boks mogą ćwiczyć zarówno dorośli jak i dzieci. Wystarczy zmotywować się, znaleźć odpowiedni klub bokserski lub trenera i ruszyć na trening. Ale co jeśli masz już ponad 30 lat, a marzy Ci się wystąpić na gali, powalczyć na ringu przed kamerami i publicznością oraz przeżyć sportowe emocje?

W takim razie możesz spróbować swoich sił w projekcie White Collar Boxing. White Collar Boxing oferuje trzymiesięczne przygotowywanie do walk. W ich zakres wchodzi instruktarz jak prawidłowo się odżywiać, jaką dietę wprowadzić aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty oraz jakie odżywki stosować dla wzmocnienia efektów. Podczas tych trzech miesięcy odbędziesz wiele sparingów pod okiem wybitnego pięściarza Rafała Jackiewicza ? m.in. mistrza świata Federacji IBC. Kilka wskazówek od tak wyśmienitego pięściarza może się okazać niezapomnianym przeżyciem.

WCB został stworzony dla wszystkich, którzy ukończyli 18 lat, dzieląc kategorie na trzy a mianowicie:

  1. Fighter to kategoria dla pięściarzy amatorów, a wyłoniony spośród nich zwycięstwa będzie miał zaszczyt zadebiutować na gali Staris Knockout Promotions.
  2. Kolejna grupa została stworzona specjalnie dla kobiet. Bo kto powiedział, że kobieta może odnajdywać się tylko na zakupach albo w kuchni. Głowna cechą kobiet jest wielozadaniowość oraz waleczność. Więc dlaczego nie sprawdzić swoich sił i możliwości na ringu? Może okazać się ze własnie do tego zostałyśmy stworzone i to faceci wylądują w kuchni z łyżką w ręku mieszając zupę w garach 🙂
  3. Jeśli natomiast ciągłe przekładanie papierów z miejsca na miejsce już zaczęło Cię nudzić i pragniesz czegoś więcej od życia, to WCB ma też kategorię dla Ciebie. A konkretnie – Białe kołnierzyki. Przedziały wagowe w tej kategorii to: do 70, do 80 i do 90 kg. Tak więc każdy znajdzie dla siebie miejsce. Zdejmij krawat, rozedrzyj koszule i stań do walki!

Jeśli jesteś gotów/a zmierzyć się ze swoimi słabościami i ze swoim największym wrogiem czyli sobą, a potem na ringu z przeciwnikiem, to śmiało zapisz się na http://www.boksdlawszystkich.pl/.

Będzie to niezapomniane doświadczenie.

Like Active
Like it: Live it

Komentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *